Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare salon infrumusetare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare salon infrumusetare

Ce autorizatii am nevoie pentru a deschide un salon de infrumusetare cu coafor , cosmetica si manichiura?
Acestea trebuie obtinute inainte de deschidere?
Multumesc anticipat
De la Autoritatea de Sanatate Publica, de la Pompieri ai nevoie de autorizatii.
Ele se obtin inainte de deschiderea salonului.

Vezi si Ordinul Ministrului Sanatatii Publice nr.1136/2007 privind aprobarea Normelor de igienă pentru cabinetele de înfrumuseţare corporală, publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 484 din 19/07/2007.