Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cabinet particular de masaj medical, legislație
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cabinet particular de masaj medical, legislație

buna
va rog sa ma ajutati cu o informatie
dupa ce criterii sa caut spatiu de inchiriat in vederea amenajarii unui cabinet particular de masaj medical,
unde gasesc legislatia adecvata acestui domeniu?
Multumesc anticipat
Ordin MSP nr. 1136/ 2007
[ link extern ]
Ordinul a fost modificat prin:
- Ordinul nr.1.507/2007 al ministrului sănătăţii publice pentru modificarea Ordinului ministrului sănătăţii publice nr. 1.136/2007 privind aprobarea Normelor de igienă pentru cabinetele de înfrumuseţare corporală

- Ordinul nr.930/2014 al ministrului sănătăţii pentru modificarea şi completarea Ordinului ministrului sănătăţii publice nr. 1.136/2007 privind aprobarea Normelor de igienă pentru cabinetele de înfrumuseţare corporală şi pentru completarea Ordinului ministrului sănătăţii nr. 1.030/2009 privind aprobarea procedurilor de reglementare sanitară pentru proiectele de amplasare, amenajare, construire şi pentru funcţionarea obiectivelor ce desfăşoară activităţi cu risc pentru starea de sănătate a populaţiei

[ link extern ]