Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DECLINARE COPETENTA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DECLINARE COPETENTA

Am introdus la judecat o cerere de ordonanta presedintiala.Instanta si-a declinat copetenta in favoarea Tribunalui.Sentinta este irevocabila
Ce urmeaza? Dosarul va fi trimis de judecatorie la Tribunal, sau va trebui ca eu sa introduc o noua cerere de ordonanta direct la Tribunal?
Va multumesc
Dosarul va fi trimis la tribunal de catre judecatorie,spre competenta solutionare.
Nu trebuie sa introduceti o alta cerere. Dosarul va fi trimis de la Judecatorie la Tribunal. Veti primi citatie
Mariana Dumitrescu, Avocat
marydumitrescu a scris:

Nu trebuie sa introduceti o alta cerere. Dosarul va fi trimis de la Tribunal la Judecatorie. Veti primi citatie

Invers,de la judecatorie la tribunal.
Dosarul va fi trimis de Judecatorie la Tribunal ,numai ca pana se va redacta si se va trimite ,si pana se va fixa termen ,mai bine nu asteptati si introduceti o noua cerere , mai ales ca e ord. presed.