avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... motivarea deciziei instantei nu corespunde art.lege ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

motivarea deciziei instantei nu corespunde art.lege indicat


În baza art. 385/15 pct.1 lit. b C.p.p. admite recursul -formularea din minuta instantei
art.385/15 pct.1 lit.d C,p,p admite recursul -formularea din decizia instantei
TMB intrun dosar penal. A fost admis astfel recursul parchetului la contestatia impotriva NUP. Judecatoria dispunea inceperea urmaririi penale.

art. 385/15 pct.1 lit. b C.p.p- spune CA RECURSUL ESTE RESPINS CA NEFONDAT

art.385/15 pct.1 lit.d C,p,p -NU EXISTA

ce se poate face, ce cai de atac mai sunt, este un termen de actiune etc?

multumesc
Cel mai recent răspuns: eug_60 , utilizator 20:18, 12 Martie 2011
Este o eroare materiala, motiv de cerere de indreptare cf. art. 195 Cod proc. pen.
Ultima modificare: Vineri, 11 Martie 2011
Ana-Maria Dutescu, Avocat
faceti cerere de indreptare a erorii materiale, cat mai urgent, atasati sentinta .
pai eu doream ca RECURSUL SA FIE RESPINS. Eroarea materiala ma ajuta sa obtin acest lucru?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs admis la revizuire ce urmeaza? darisdinu darisdinu decizia penală nr. 2276 - În temeiul art. 385 ind. 15 pct. 2 lit. c C.p.p., rap. la art. 385 ind. 6 al. 3 C.p.p., admite recursul declarat de recurentul - ... (vezi toată discuția)
S-a schimbat procedura? Just-drept Just-drept Am facut plangere impotriva unei ord. de NUP data de Parchet, plangerea fiind depusa la instanta conf. art. 340 cpp. Am primit de curand o citatie prin care ... (vezi toată discuția)
Recurs la i c c j . in cazul in care eu am facut recurs iar parchetul nu a facut recurs . maneageorge99 maneageorge99 BUNA SEARA ! Am fost condamnat la 5 ani cu executare de catre instanta de fond,mentinuta de Curtea De Apel,acum am facut recurs si am primul termen la I C C J ... (vezi toată discuția)