Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... motivarea deciziei instantei nu corespunde art.lege ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

motivarea deciziei instantei nu corespunde art.lege indicat

În baza art. 385/15 pct.1 lit. b C.p.p. admite recursul -formularea din minuta instantei
art.385/15 pct.1 lit.d C,p,p admite recursul -formularea din decizia instantei
TMB intrun dosar penal. A fost admis astfel recursul parchetului la contestatia impotriva NUP. Judecatoria dispunea inceperea urmaririi penale.

art. 385/15 pct.1 lit. b C.p.p- spune CA RECURSUL ESTE RESPINS CA NEFONDAT

art.385/15 pct.1 lit.d C,p,p -NU EXISTA

ce se poate face, ce cai de atac mai sunt, este un termen de actiune etc?

multumesc
Este o eroare materiala, motiv de cerere de indreptare cf. art. 195 Cod proc. pen.
Ana-Maria Dutescu, Avocat
faceti cerere de indreptare a erorii materiale, cat mai urgent, atasati sentinta .
pai eu doream ca RECURSUL SA FIE RESPINS. Eroarea materiala ma ajuta sa obtin acest lucru?