Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... stergere litigiu din CF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

stergere litigiu din CF

Buna ziua,
Daca am inscris in cartea funciara a unui imobil un litigiu care inca se afla pe rol, este posibil daca eu imi dau acordul sa se ridice acel litigiu, chiar daca procesul nu este inca incheiat?
cum se procedeaza
OCPI nu notifica in evidente ,decat in baza hotararii instantei -ramasa definitiva si irevocabila
daca dvs sunteti cel care a facut cererea de notare a litigiului este suficient sa dati o declaratie in forma autentica la un birou notarial prin care va dati acordul cu privire la radierea litigiului din cartea funciara a imobilului, pe care sa o trimiteti insotita de o cerere de radiere si de dovada efectuarii platii aferente tarifului de radiere (60 lei) la OCPI