Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acord pentru contract de comodat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acord pentru contract de comodat

Buna ziua,

Ce denumire trebuie sa aiba Acordul dat de catre proprietar chiriasului ( persoana juridica) pentru ca , acesta, sa poata incheia un contract de comodat, cu o alta pers. jur.
Stiu ca exista acord pt. subinchiriere at. cand se urmareste subiinchirierea, dar daca e vb de folosinta gratuita- contract de comodat?

Multumesc
da...exista acest acord, sub semnatura privata. Este suficient, sau trebuie autentificat?
Pentru inregistrarea la ORC( ca punct de lucru sau sediu social) este suficient.
Da, se poate da spre folosinta gratuita intreg spatiul detinut de catre comodatar.
Multumesc!