avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1481 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Denumire societate la nivel national dupa constituire
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Denumire societate la nivel national dupa constituire

Buna ziua,

Avem o societatea constituita din 2006 cu denumirea rezervata la nivel de bucuresti.
Asociatii doresc mai nou rezervarea denumirii societatii la nivel national (pe unde se ma poate).
Cei de la registru mi-au zis ca se poate, sa completez formularul sa achit taxa si in 30 de zile este gata.
In schimb nu au stiut sa imi spuna si care este procedura: Dupa ce am rezervarea de denumire trebuie sa fac mentiune sau sa o prelungesc odata la 3 luni? :-/

Credeti ca ma puteti ajuta dumneavoastra cu un raspuns?

Va multumesc tare mult,
Cel mai recent răspuns: titular , utilizator 17:41, 2 Iunie 2008
Din pacate am aflat 2 solutii diferite pana acum; prima ar fi ca trebuie sa prelungesc dovada o data la 3 luni si a doua ca o inscriu ca si mentiune.
Se cam bat cap in cap iar eu nu stiu care o fi solutia legala.

Nu s-a lovit nimeni de o asemenea situatie?

va multumesc,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rezervare denumire firma amrita950 amrita950 Buna ziua, 1. La rezervarea denumirii firmei este necesar ca cererea sa fie insotita si de alte documente? Pe cererea standard am observat ca exista o ... (vezi toată discuția)
Rezervare nume partid mircea2010 mircea2010 Sunt interesat de conditiile si procedurile pentru rezervarea denumirii si procedura inregistrarii unui partid! Nu stiu daca am ales categoria si forumul ... (vezi toată discuția)
Este posibil ? stanbogdan23 stanbogdan23 Este posibil ca mai multe societati comerciale cu denumiri diferite si domeni de activitate ce nu au nimic in comun una cu cealalta sa poarte un singur brand ... (vezi toată discuția)