Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Denumire societate la nivel national dupa constituire
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Denumire societate la nivel national dupa constituire

Buna ziua,

Avem o societatea constituita din 2006 cu denumirea rezervata la nivel de bucuresti.
Asociatii doresc mai nou rezervarea denumirii societatii la nivel national (pe unde se ma poate).
Cei de la registru mi-au zis ca se poate, sa completez formularul sa achit taxa si in 30 de zile este gata.
In schimb nu au stiut sa imi spuna si care este procedura: Dupa ce am rezervarea de denumire trebuie sa fac mentiune sau sa o prelungesc odata la 3 luni? :-/

Credeti ca ma puteti ajuta dumneavoastra cu un raspuns?

Va multumesc tare mult,
Din pacate am aflat 2 solutii diferite pana acum; prima ar fi ca trebuie sa prelungesc dovada o data la 3 luni si a doua ca o inscriu ca si mentiune.
Se cam bat cap in cap iar eu nu stiu care o fi solutia legala.

Nu s-a lovit nimeni de o asemenea situatie?

va multumesc,