Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

Buna ziua!
Vreau sa angajez un tractorist, ce acte trebuie intocmite acum?
trebuie sa faci revisalul sa-l depui la itm, si contractul de munca care se face in doua exemplare, unul la societate si unul la persoana angajata.

am si eu o intrebare
doresc sa angajez director comercial, sunt suficiente studiile medii? are calificare de informatician.
Cred ca da, important e sa aiba abilitati de director, sa se descurce ca asta e cel mai important; ar putea sa fie unul cu 2 facultati da nu se descurca, sunt si asemenia persoane.