Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cabinet medical ORL.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cabinet medical ORL.

Buna ziua . Imi puteti spune va rog care sunt pasi necesari pentru deschiderea unui cabinet medical cu specializare in ORL. Va multumesc.
Cabinetele medicale se infiinteaza in baza legii 95/2006.
Trebuie sa aveti autorizatie de libera practica / certificat de membru al Colegiului Medicilor, sa obtineti autorizatie de la DSP si apoi sa va inregistrati fiscal (sa obtineti CIF de la Finante).
Lorena Chirila, Avocat
Multumesc