Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechimea in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechimea in munca

Daca lucrez cu jumatate de norma mi se va calcula la vechime ca si la o norma intreaga?Va multumesc.
Nu, se calculeaza doi ani la un an .
Pentru pensie este considerat stagiul complet de cotizare ..adica daca lucrati 1 an de zile cu jumatate de norma vi se va lua in considerare 1 an de zile ca stagiu de cotizare.

Pentru somaj , 1 an de zile lucrat cu jumatate de norma inseamna 6 luni de zile de stagiu de cotizare.