Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Refuz acceptare plata sulta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Refuz acceptare plata sulta

Solutia data intr-un proces de partaj a fost atribuirea locuintei catre paratul-reclamant cu obligativitatea acestuia la plata unei sulte catre reclamantul-parat.
Reclamantul-parat refuza stabilirea unei zile si a unei ore pentru a i se inmana contravaloarea sultei (suma de bani), nu a vrut sa furnizeze/sa-si faca un cont unde sa fie virati acei bani.
Dat fiind refuzul categoric al reclamantului-parat de a primi suma de bani stabilita ca fiind sulta, ce se poate face ?...dat fiin faptul ca intervalul de timp scris in hotararea de partaj se apropie de final.
ContSters198775, utilizator
executorul judecatoresc va va lamuri...
Va fi desemnat un executaor judecatoresc ?
De catre cine va fi platit acest executor judecatoresc ?
Mai exista si un autoturism care mi se atribuie mie, pentru acesta cum se va proceda ? Se va face un proces verbal de predare primire ?
ContSters198775, utilizator