Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii concediu de maternitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

concediu de maternitate

Mi s-a oprit la salariul din februarie, in afara de CAS - 16, suma de 662, si somaj 0,50% -suma de 1, pensii10,50% -suma de 83, sanatate 5,50% - suma de 12, sindicat 7. Mentionez ca am fost in concediu de maternitate, lucrez in invatamant. Am venit brut 887. Total drepturi - net 784. Este corect cum mi-au calculat, oprindu-mi somaj, pensii, sanatate, sindicat?:((
Nu ati mentionat daca ati avut concediu sarcina si lehuzie pentru toata luna sau pentru o fractiune din luna. In cazul in care ati avut toata luna concediu trebuia sa va retina contributia pentru pensii de 10.5% aplicata la 708 lei nu la brutul d-voastra de 887 lei, fara somaj, fara sanatate, fara impozit (conform codului fiscal) de sindicat nu sunt 100% sigura daca sa va opreasca sau nu