Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Z-ul
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Z-ul

Buna ziua, ma contraziceam cu cineva in legatura cu z-ul de la casa de marcat.
Sa va prezint situatia:
EX: - in data de 01.02.2011 uita sa scoata z-ul
- in data de 02.02.2011 nu poate sa bata pe casa de marcat pana nu scoate z-ul anterior, dupa care seara scoate z-ul corespunzator vanzarilor din 02.02.2011
In raportul de gestiune respectiva persoana ataseaza la data de 01.02.2011 z-ul scos in dimineata de 02.02.2011, credeti ca este corect acest lucru?:(
Astept pareri.
Corect este sa fie scos Z-ul la timp,dar daca nu s-a facut se ataseaza la ziua de 01.02.pentru ca sumele incasate sunt corespunzatoare acestei zile.Se poate verifica si dupa ora la care s-a scos,dimineata zilei de 02.02.
de ce sa nu fie corect?!... zed-u' din dimineata 02.02.2011 are valoarea din seara 01.02.2011... e f. bine.