Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ajutor de deces
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ajutor de deces

Buna ziua.
Stie cineva cat timp de la decesul cuiva se poate solicita ajutorul de deces de la casa de pensii? 3 luni sau 3 ani?
Multumesc
scris a scris:

Buna ziua.
Stie cineva cat timp de la decesul cuiva se poate solicita ajutorul de deces de la casa de pensii? 3 luni sau 3 ani?
Multumesc

Solicitarea ajutorului de deces se face la cel mult 3 ani de la data decesului, dupa aceea se prescrie acest drept.