avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contributia la fondul de pensii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contributia la fondul de pensii

Buna,
Eu si sotul,lucram in strainatate.Ma poate lamuri cineva, care e contributia la fondul de pensii? Dorim sa platim aceasta contributie si in Romania. Nu stim cat e si care e procedura. Multumim frumos

Alte discuții în legătură

Plata pentru persoane care lucreaza in strainatate Fpopa60 Fpopa60 Buna ziua, Ma numesc Florin Popa si lucrez cu contract de munca in strainatate. As dori sa știu daca pot plati la pensie pentru anii in care nu am fost ... (vezi toată discuția)
Plata cas retroactiv calutiu calin calutiu calin Va rog sa ma lamuriti daca pot sa-mi platesc retroactiv contributia la fondul de pensii si mai ales cum? Lucrez afara, dar nu as vrea sa pierd anii lucrati in ... (vezi toată discuția)
Pensia luata din munca din strainatate adrian nic. adrian nic. Buna ziua, as dorii sa va intreb,lucrez din martie 2007 in Anglia ca self employed, -liber profesionist-,iar de atunci nu mai contribui cu nimic la fondul de ... (vezi toată discuția)