Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... plata CAS retroactiv
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

plata CAS retroactiv

Va rog sa ma lamuriti daca pot sa-mi platesc retroactiv contributia la fondul de pensii si mai ales cum? Lucrez afara, dar nu as vrea sa pierd anii lucrati in tara. Va multumesc.
Retroactiv nu se poate.
Dar se poate incepand din momentul incheierii unui contract de asigurare sociala cu Casa de pensii.
Dispozitiile in vigoare nu permit plata retroactiva a contributiei la fondul de pensii