avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... intrep.individuala - cheltuieli deductibile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

intrep.individuala - cheltuieli deductibile

buna
am o intrep.individuala in cadrul careia desfasor o activitate de comert.
am un contract de comodat cu o persoana fizica pentru un autoturism pe care il utilizez pentru aprovizionare.
in ce masura sunt deductibile cheltuielile cu combustibilul?
dar cheltuielile cu intretinerea si reparatiile autoturismului? in speta daca am un accident in urma caruia trebuie sa suport cheltuielile cu reparatia acestuia.
va multumesc si va doresc mult succes;)

Alte discuții în legătură

Cheltuieli cu aprovizionarea lupascumihaela lupascumihaela Buna ziua, vreu si eu o lamurire la urmatoarea situatie: Societatea nu detine autoturism dar face aprovizionare si alte deplasari cu masina particulara ... (vezi toată discuția)
Decontare cheltuieli combustibil baga baga Buna ziua. Rog ajutor in urmatoarea situatie. Sunt administrator la o firma care se ocupa cu realizarea de studii de piata, cercetari de marketing, pe baza de ... (vezi toată discuția)
Deductibilitate combustibil si tva aferent dupa 01.07.2012 MINPOP MINPOP O soc. comerciala foloseste pentru aprovizionare marfuri un microbuz in baza unui contract de comodat cu o persoana fizica . Doresc sa stiu daca pot ... (vezi toată discuția)