Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Examen avocat stagiar 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Examen avocat stagiar 2011

As dori va rog,sa stiu daca anul acesta 2011 in toamna pt examenul de av.stagiar,se va sustine examen tip grila sau va fi tot sinteza?
Si ce-a de-a doua intrebare,daca se va da din noile Coduri sau tot din cele vechi?
(avand in vedere ca de la 1 oct.2011,vor intra cele noi in vigoare)
Va rog daca puteti sa-mi trimiteti raspunsul si pe mail alberta434@yahoo.com
Multumesc!
Nu s-a stabilit inca modalitatea de examinare (grila sau sinteza). Regula pana acum a fost SINTEZA, iar exceptia a fost grila.
Actualele coduri fac obiectul examenului.

E deschis un topic pe forum legat de tema Baroului 2011 : www.avocatnet.ro/content/for...

Buna ziua sunt si eu interesata de acest examen.Nu m-am apucat de invatat inca. Va rog sa ma informati cand e examenul, si sa-mi trimite-ti si mie sintezele. oanaromitan@yahoo.com.
multumesc foarte frumos