avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou oct 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou oct 2011

Deschid acest topic in speranta de a ne ajuta reciproc cu informatii si materiale legate de examenul de primire in profesia de avocat(stagiar) pt sesiunea oct 2011.
Examenul se sustine din legislatia in vigoare, noile coduri se anunta a intra in vigoare in oct. Care sunt sansele sa avem noile modificari legislative cuprinse in exam? Din cate am obs pe unbr.ro in data de 7oct sustinem o grila si apoi 2 zile cu pen,civ+procedurile sub forma de speta.
Am subiectele din 2010 rezolvate in conformitate cu noile coduri daca este cineva interesat.
Cel mai recent răspuns: luiza2008 , utilizator 17:21, 20 August 2011
Exista deja un topic deschis pe aceasta tema:
www.avocatnet.ro/content/for...
;)
Acel topic este scris in 2010 pt sesiunea de feb 2011...nu se refera la modificari.
opisscitum a scris:

Acel topic este scris in 2010 pt sesiunea de feb 2011...nu se refera la modificari.

Poftim? Care sesiune din februarie 2011? Nu a fost niciun examen de admitere in Barou in feb. 2011,ci in feb. 2010.
Topic-ul a fost deschis in noiembrie,deci "include" discutii despre "Mica Reforma", dar si despre republicarea Legii 51/1995,modificarile aduse Statutului profesiei s.a.m.d.
Asadar,este actualizat,se refera si la modificari. ;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2011 jason jason Am creat acest nou topic, chiar de pe acum, deoarece sunt direct interesat de examenul de admitere in Barou, ce va avea loc la anul, insa nu cred ca sunt ... (vezi toată discuția)
Examen avocat stagiar 2011 As dori va rog,sa stiu daca anul acesta 2011 in toamna pt examenul de av.stagiar,se va sustine examen tip grila sau va fi tot sinteza? Si ce-a de-a doua ... (vezi toată discuția)
Barou 2011 andra-celia andra-celia buna ziua,care este perioada de inscriere pentru sustinerea ex de primire in prof de av ca av stagiar,ca pe site nu gasesc decat datele ex propriu zise,ele din ... (vezi toată discuția)