Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou oct 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou oct 2011

Deschid acest topic in speranta de a ne ajuta reciproc cu informatii si materiale legate de examenul de primire in profesia de avocat(stagiar) pt sesiunea oct 2011.
Examenul se sustine din legislatia in vigoare, noile coduri se anunta a intra in vigoare in oct. Care sunt sansele sa avem noile modificari legislative cuprinse in exam? Din cate am obs pe unbr.ro in data de 7oct sustinem o grila si apoi 2 zile cu pen,civ+procedurile sub forma de speta.
Am subiectele din 2010 rezolvate in conformitate cu noile coduri daca este cineva interesat.
Exista deja un topic deschis pe aceasta tema:
www.avocatnet.ro/content/for...
;)
Acel topic este scris in 2010 pt sesiunea de feb 2011...nu se refera la modificari.
opisscitum a scris:

Acel topic este scris in 2010 pt sesiunea de feb 2011...nu se refera la modificari.

Poftim? Care sesiune din februarie 2011? Nu a fost niciun examen de admitere in Barou in feb. 2011,ci in feb. 2010.
Topic-ul a fost deschis in noiembrie,deci "include" discutii despre "Mica Reforma", dar si despre republicarea Legii 51/1995,modificarile aduse Statutului profesiei s.a.m.d.
Asadar,este actualizat,se refera si la modificari. ;)