Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Nelamurire
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Nelamurire

Unde anume in Ordinul CSA nr. 5/2010 este prevazut ca :"In cazul in care persoana care este vinovata de producerea accidentului, asiguratorul (societatea de asigurari) repara autovehiculul pagubitului si isi va recupera banii de la asigurat (vinovat) doar daca este caz penal ( peste 0.8 alcolemie)" .
Gasiti cazurile in care asiguratorul RCA recupereaza despagubirile platite la art.58 din L.136/1995.