Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teapa Internet
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teapa Internet

buna ziua.va scriu si eu in legatura cu o problema de-a mea.acuma cateva zile am cunoscut pe internet...o persoana din macedonia care detinea un site cu niste "produse" care ma interesau.in schimbul acelor produse...domnul din macedonia cerea 100 euro , bani trimisi inainte...iar produsul dupa ce verifica daca totul este in regula cu banii.am trimis totul ca la carte...am luat legatura cu el...insa cand sa imi trimita produsul..parca a intrat in pamant.am toate documentele care atesta ca i-am trimis banii prin western union.ce pot sa fac?
Faceti o plangere la politie pentru abuz de incredere si inselaciune.
se poate? pentru ca cel care mi-a dat teapa este din macedonia
Desigur ca se poate, nu beneficiati doar de legea penala romana, ci si de dreptul international.