Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... garantie persoane juridice
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

garantie persoane juridice

Buna ziua sunt administratorul unei firme de IT si as dori sa cunosc si eu cadrul legal in ceea ce priveste asigurarea garantiei comerciale pentru persoanele juridice.
In speta eu cumpar produse IT trebuie sa asigur garantie clientilor mei..nu acelasi lucru pot spune despre furnizorii mei
Cum pot reglementa aceasta problema..ofer garantie...primesc garantie
Va multumesc
Daca produsele nu sunt vandute catre consumatori persoane fizice nu trebuie sa respectati prevederile Legii 449/2003.
In fapt garantia pentru produse va fi cea comerciala, stabilita de comun acord intre parti prin contract.