avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 270 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... s-a publicat in monitorul oficial noul cod al muncii?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

s-a publicat in monitorul oficial noul cod al muncii?

s-a publicat in monitorul oficial noul cod al muncii? daca da in ce monitor?
inca nu s-a publicat. asteptam cu nerabdare si modificarile REVISA-lului
Codul muncii cu modificarile propuse de Guvern va intra in vigoare doar dupa ce va fi promulgat de presedinte.
glo a scris:

s-a publicat in monitorul oficial noul cod al muncii? daca da in ce monitor?


Nu exista niciun nou Cod al muncii ... la actualele prevederi ale Codului Muncii s-au adus anumite modificari care vor intra in vigoare la 30 de zile dupa publicarea lor in Monitorul Oficial si nu dupa promulgarea acestora de catre presedintele tarii.
freeelis a scris:

glo a scris:

s-a publicat in monitorul oficial noul cod al muncii? daca da in ce monitor?


Nu exista niciun nou Cod al muncii ... la actualele prevederi ale Codului Muncii s-au adus anumite modificari care vor intra in vigoare la 30 de zile dupa publicarea lor in Monitorul Oficial si nu dupa promulgarea acestora de catre presedintele tarii.



Legea nr. 40/2011 pentru modificarea si completarea Legii nr. 53/2003 - Codul muncii a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 225, din 31 martie 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificari codul muncii dijmarescu dijmarescu Buna ziua, Am gasit pe internet Codul Muncii actualizat cu modificarile introduse de Boc. Din cate stiu eu, actul normativ care aduce modificari la Codul ... (vezi toată discuția)
Codul muncii ADELA STROE ADELA STROE intrebare de baraj a intrat in vigoare noul cod al muncii????? (vezi toată discuția)
Resurse umane cioc natalia cioc natalia Buna ziua va rog frumos sa-mi spuneti daca a aparut codul muncii in Monitorul Oficial va multumesc (vezi toată discuția)