Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... patrimoniu asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

patrimoniu asociatie

as vrea sa infiintez o asociatie si nu mai stiu exact care e patrimoniul de constituirre. Inainte era 600 lei dar acum am inteles ca va fi ori 670 lei ori 720 lei.daca ma poate ajuta cineva, va multumesc

patrimoniul initial al asociatiei - activul patrimonial, in valoare de cel putin un salariu minim brut pe economie, la data constituirii asociatiei, este alcatuit din aportul in natura si/sau in bani al asociatilor.

In prezent, salariul minim brut pe economie este de 670 lei.