Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbaterea succesiuni
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbaterea succesiuni

Buna ziua

Se poate face succesiunea daca unul dintre frati este plecat ,dar noi sîntem în acord cu modul de împartire a masei succesorale?
De fapt el este care vrea sa deschida aceasta succesiune dar este în Italia si vrea sa nu mai piarda timp cînd vine acasa ,si sa facem noi adica cei 2 frati de acasa aceasta succesiune cu acordul lui bineînteles ,el ar putea sa dea si un consimtamînt telefonic la notarul unde vom merge.

Va multumesc pentru raspunsuri !
sptaruco, utilizator