Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN obiect de activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN obiect de activitate

Pentru un magazin de birotica si papetarie precum si servicii de printare, laminare, legatorie, indosariere etc. Ce cod CAEN pot trece ca obiect de activitate?
cod CAEN 4762 comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie in magazine specializate
cod CAEN 8219 activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat
5247 Comerţ cu amănuntul al cărţilor, ziarelor şi articolelor de papetărie
Această clasă include:
- vânzările cu amănuntul, prin magazine specializate, ale cărţilor, revistelor, ziarelor şi articolelor de papetărie.
Această clasă include, de asemenea:
- vânzările cu amănuntul, prin magazine specializate, a rechizitelor de birou (creioane, pixuri, hârtie etc.).
Această clasă exclude:
- comerţul cu amănuntul al articolelor de ocazie, sau al cărţilor de anticariat, vezi 52.50

5248 Comerţul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.
Această clasă include:
- comerţul cu amănuntul, în magazine specializate, cu echipament de birou, calculatoare şi software standard;