Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii firma comert cu carti, rechizite
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii firma comert cu carti, rechizite

Buna ziua. Doresc sa imi deschid un magazin de carti, rechizite, jucarii. Ce autorizatii imi trebuie pentru functionare?
Comert cu amanuntul al jocurilor si jucariilor, in magazine specializate 4765 Comert cu amanuntul al jocurilor si jucariilor, in magazine specializate Aceasta clasa include: -vanzarea cu amanuntul a jocurilor si jucariilor facute din orice material Aceasta clasa exclude: -vanzarea cu amanuntul a consolelor pentru jocuri video, vezi 4741 -vanzarea cu amanuntul a software-ului de utilizare generala, inclusiv al jocurilor video;
Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate 4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate Aceasta clasa include de asemenea: -vanzarea cu amanuntul a rechizitelor de birou, cum ar fi creioane, pixuri, hartie etc.
4761 Comert cu amanuntul al cartilor, in magazine specializate
4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate
nu imi trebuie autorizatii de la pompieri, mediu, protectia muncii etc?