Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... examen de primire in profesia de avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

examen de primire in profesia de avocat

Sunt italian, am absolvit facultatea de drept in Italia, nu vorbesc limba romana, as dori sa stiu daca pot da examenul de primire in profesia de avocat in Romania, si care este procedura.
Astept raspunsuri, va multumesc
Examenul se sustine in limba romana. Daca nu stiti romaneste, cum credeti ca puteti sustine acest examen, presupunand prin absurd ca invatati dreptul romanesc din lucrari traduse in italiana.