avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1069 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DECIZIE GRESITA LA APEL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DECIZIE GRESITA LA APEL

Se poate face o cerere de indreptare a unei erori materiale la o decizie a fazei de judecata APEL? Cand a fost data decizia s-a redactat gresit calitatea de parata are de achitat sulta in valoare de....... in loc de reclamantul are de achitat sulta in valoare de............
Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: ContSters199472 , utilizator 12:41, 22 Martie 2011
Puteti face o cerere in temeiul art 281 cod proc civ
Multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Greseala in sentinta Nina1 Nina1 Buna ziua, In sentinta civila de divort s-a gresit numele. Cum pot rectifica greseala? Aveti un model de indreptare a greselii? Va multumesc (vezi toată discuția)
Problema hotarare judecatoreasca privind succesiunea MagisterLudi MagisterLudi Buna ziua Sunt nou pe forum si sper sa aveti rabdare sa-mi raspundeti. In primavara tatal meu a decedat. Am ales sa fac succesiunea prin judecatorie ... (vezi toată discuția)
Comunicare hotarare civila cu continut eronat - cum se poate corecta ? loanabelciu loanabelciu Buna seara, Azi am primit, in calitate de reclamant, Comunicarea Hotararii Civile in urma caruia a fost admis divortul si s-a dispus disjungerea cererii de ... (vezi toată discuția)