avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lucrarea de cadastru nu corespunde cu harta primariei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lucrarea de cadastru nu corespunde cu harta primariei

Am comandat o lucrare de cadastru si terenul nu corespunde nici ca dimensiune nici ca dispunere cu ce are primaria in evidenta. Cum se procedeaza? Sa refaca topometristul lucrarea? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: gvaidean , utilizator 21:57, 23 Martie 2011
Oare sa refaca primaria impartirea terenurilor?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu delimitarea granitei unui teren gvaidean gvaidean Am o speta si nu stiu care este pasul urmator pentru a o rezolva. Mama mea impreuna cu fratele au mostenit 2800 mp. In anul 1993 mama mea a vandut din partea ... (vezi toată discuția)
Declarații de la vecini pentru prima inscriere Andreeacb28 Andreeacb28 Bună ziua. Am ales sa fac o prima înscriere pe un teren pe care bunica mea are titlu de proprietar de la alte rude de-ale ei decedate... Topometristul ... (vezi toată discuția)
Modificare plan parcelar emmatei emmatei salut Supun atentiei vostre urmatorul subiect In 2005 impreuna cu sora mea am cumparat un teren ( contract de v-c cadastru intabulare...). Acum ea doreste ... (vezi toată discuția)