Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lucrarea de cadastru nu corespunde cu harta primariei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lucrarea de cadastru nu corespunde cu harta primariei

Am comandat o lucrare de cadastru si terenul nu corespunde nici ca dimensiune nici ca dispunere cu ce are primaria in evidenta. Cum se procedeaza? Sa refaca topometristul lucrarea? Multumesc.
Oare sa refaca primaria impartirea terenurilor?