Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale operatiunea de poprire
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

operatiunea de poprire

am o intrebare,poate ma ajuta cineva.daca operatiunea de poprire se aplica asupa conturilor unei persoane,este valabila si rudelor acesteia/rude primare(sotie,fiu)/? se deduce ca si acestea au conturi la filialele unde a avut loc operatiunea de proprire.astept un raspuns.mc
nu, daca acestia nu sunt debitori
O societate cu cont poprit, cata vreme (ani) va avea contul poprit daca ea nu are acctivitate? Se prescriu aceste popriri? Ce se intampla daca in 3-4 ani nu are venit?