Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Care sunt costurile anuale aproximative pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Care sunt costurile anuale aproximative pentru cresterea si educarea unui minor de 13 ani?

Buna seara,

Intr-un litigiu legat de o iesire din indiviziune as avea nevoie de cateva informatii referitoare la intrebarea din titlul subiectului si instanta sau instantele care m-ar putea ajuta in aceasta directie?
Este posibil sa intru in posesia unor calcule oficiale si recunoscute de instantele judecatoresti?
Exista experti recunoscuti de instantele noastre?
Va multumesc anticipat pentru reactii.

Robbedoes

Nu exista niste calcule oficiale recunoscute de instante in domeniul solicitat. Acestea se pot stabili de catre un expert numit de instanta in functie de situatia concreta a minorului.
Avand in vedere faptul ca valoarea salariului minim pe economie reprezinta calculul Guvernului pentru cosul zilnic necesar traiului unei persoane, puteti considera valoarea minima echivalentul salariului minim pe economie.