Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA-Dovada calificarii profesionale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA-Dovada calificarii profesionale

Buna seara
numele meu este Razvan si am o nelamurire privind dovada calificarii profesionale:
Doresc pe viitor sa-mi infiintez un PFA pe domeniul Proiectare pagini Web, Prelucrarea datelor,Administrare pagini web, si activitati conexe(cod CAEN 6311)dupa cate stiu eu.
Problema e ca nu am nici o diploma in domeniul acesta dar am cunostintele necesare pentru a practica acest lucru.
Singurul act probabil valabil pe care il am e un certificat de absolvire a unui curs de utilizator microcalculatoare IBM-PC desfasurat in anul 2001 si eliberat de A.N.A.F.(Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca)
INTREBAREA MEA ESTE?
E valabil acest certificat privind dovada calificarii profesionale pentru infiintarea unui PFA?

In speranta ca i-mi veti raspunde, va multumesc
In privinta infiintarii unui PFA, nu este necesar neaparat absolvirea unui curs de specialitate. Deci diploma de absolvire a acelui curs este sufiecienta. Va este de fapt necesara o diploma de orice calificare. Doar in alte situatii..cum sunt activitatile juridice sau contabile sunt necesare specializari.
parerea mea, este ca este valabil. in ceeste eliberat si ce durata au cursurile pe care le ai finalizat?
eliberat in 2001
durata aproximativ 4 luni