Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... casa si loc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

casa si loc

Am mostenit de la parinti o casa si un teren de 1000 m2.ca acte am:titlu de mostenitor,testamentul prin care mama mea a dobindit proprietea de la unchiul ei ,si actul de vinzare prin care unchiul ei a cumparat terenul si casa.acum am facut o masuratoare topometrica si a rezultat ca un vecin a intrat pe pamintul meu cu 100 m2.m-ar putea ajuta cineva?
In cazul in care prin certiifcatul de mostenitor, sunteti indicat ca fiind proprietar al terenului respectiv, introduceti in justitie impotriva vecinului respectiv actiune in revendicare.