Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare certificat energetic apartament
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

certificat energetic apartament

pentru dosarul de credit "prima casa" este obligatoriu a avea certificat energetic al apartamentului ce face obiectul creditului? - in cazul cand este vorba de o casa deja construita, in folosinta, achizitionata de la o terta persoana
Da este obligatoriu. Daca e constructie noua sigur are certificat energetic.