Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare constructie noua - certificat performanta ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare constructie noua - certificat performanta energetica

Buna ziua.
Am construit si sunt pe ultima suta de metri sa intabulez o casa.
Daca PV de receptie si Certif de urbanism pentru dare in folosinta sunt eliberate inainte de iulie 2013 mai sunt obligat ca pentru finalizarea intabularii sa am acest certificat energetic?

Multumesc.
Nu este obligatoriu sa aveti certificat energetic daca detineti certificatul de dare in folosinta inainte de iulie 2013. In planul de amplasament si delimitare imobil la mentiunile referitoare la constructii se va specifica ca nu detine certificat de performanta energetica.