Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pastrare arhiva banca
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pastrare arhiva banca

Cat timp (cati ani) sunt obligate bancile sa pastreze arhiva ?
in cazul in care este nevoie de un duplicat al unei chitante, banca poate fi obligata prin lege sa furnizeze un duplicat al acelei chitante ?
se elibereaza duplicat doar in cazul in care printr-un ordin judecatoresc sau o adresa oficiala se cere lucrul acesta
Numai cu ordin judecatoresc ? Altfel nu ?
Chiar nu exista nicio lege care sa-i oblige ?
tinerica, utilizator
Am rezolvat-o...dupa ce le-am facut un mic scandal.