Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... are dreptul primaria ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

are dreptul primaria ?

Eu si vecinul meu am cumparat terenul de acces de la drumul principal pana la casele noastre impreuna cu vilele noastre.Suntem proprietari pe suprafata de teren de 234mp( 5.02 latime cu 46.61 lungime). Terenul este infundat.In cadastru nu este trecut drum de acces, este trecut teren cu destinatie agricol . Astazi primaria a venit si a pus pancarada pe terenul nostru de acces, se numeste Intrarea Verii. Are dreptul sa faca asa ceva fara sa ne intrebe si pe noi( sau nu trebuie sa ne dam si noi acordul)?Terenul nu este drum de acces. Ajutati-ne si pe noi cu un sfat?
laur2000, utilizator