Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical / odihna pe perioada sarcinii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical / odihna pe perioada sarcinii

Am o intrebare, imi pot lua concediu medical / odihna pe perioada sarcinii fara a influenta concediu prenatal? Adica pot intra in concediu de orice fel fara ca perioada in care trebuie sa intru in concediu sa fie amanata din cauza concediului. In mod normal trebuie sa intri in concediu prenatal la 7 luni de sarcina? Multumesc anticipat!
Puteti beneficia de concediu medical si/sau odihna pana la intrarea in concediu prenatal, fara sa va afecteze . Aveti grija sa nu solicitati concediu fara plata!
Am inteles .. Multumesc frumos !!