avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce presupune dezinvestirea ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce presupune dezinvestirea ?

Ce presupune dezinvestirea in cazul unei incheieri finale civile ?
Cel mai recent răspuns: IULIABIIA , utilizator 11:24, 25 Martie 2011
ca s-a dat sentinta. chiar daca nu este definitiva se procedeaza la deinvestire. daca va exista recurs sau apel oricum va fi alt complet de judecata, nu aceiasi judecatori. e ceva de rocedura si nu are semnificatie pt dvs. important este sa primiti decizia si apoi sa asteptati termenul de ramanere definitiva.
Multumesc mult !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta wap54 wap54 Care este diferenta intre hotarare si sentinta? Dupa recurs, mi s-a formulat contestatie in anulare la fond, respinsa ca tardiva si am primit SENTINTA, la ... (vezi toată discuția)
Copie sentinta definitiva masterguni masterguni intrebarea mea este urmatoarea pt ca vad ca nu am fost inteles. am fost inplicat intr-un proces la judecatorie s-a dat o sentinta s-a facut apel si- sa mai ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna dezinvestire? Just-drept Just-drept Buna ziua, Judecatorul s-a pronuntat la judecata printr-un act care apare asa: [b]Document: Încheiere finală (dezinvestire).[/b] Aceasta este ... (vezi toată discuția)