Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schite topografice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schite topografice

Buna ziua,am nevoie urgenta de un sfat:in urma cu 6 luni am contactat un inginer topograf pentru a-mi realiza schitele topografice ale unui teren pe care se afla o constructie,pentru a fi dezmembrata din acesta o anumita suprafata.Mi-a terminat lucrarea dupa 3 luni,am facut dezmembarea acelui teren,iar la intabularea lui cei de la OCPI au descoperit niste erori,au respins intabularea si au cerut refacerea intregii documentatii.I-am comunicat inginerului meu topograf acest fapt si de atunci au mai trecut inca 3 luni de promisiuni ca va rezolva problema.Dar eu m-am saturat sa astept si as dori sa stiu unde trebuie sa ma adresez ca sa rezolv aceasta problema care iata ca dureaza de 6 luni.Mentionez ca lucrarea i-am achitat-o integral.Va multumesc.
Oficiul de Cadastru si Pub Imobiliara - are atributiuni de verificare a autorizatilor OCPI (topogarfi) va adresati ing sef al OCPI
Am fost la ing sef al OCPI si mi-au zis ca asta e intre mine si ing topograf cat de repede imi termina lucrarea sau daca o mai termina,el fiind colaborator si nicidecum angajat.El are un PFA si as vrea sa stiu daca il pot actiona in instanta sa-mi recuperez onorariul platit.si sa angajez alt topograf.