Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract prestari servicii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract prestari servicii

Buna ziua,

Pentru participarea la un seminar este obligatoriu semnarea unui contract?

Multumesc,
nu.
Multumesc!
Normal nu
Dar poate participarea la seminariu, implica si alte servicii, iar in acest caz organizatorul trebuie sa achite o serie de taxe unitatii hoteliere sau inchirierea sali de conferinte etc.
Degeaba ai 100 inscrisi si nu vine nici-unul , prin acesata masura organizatorul isi asigura plafonul minim ptr acoperirea cheltuielilor.