Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... salut. inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

salut. inselaciune

mam inteles cu cineva p okazii.ro sa fac un schimb d telefoane cu el......a fost vorba ca facem schimbul prin posta ....am vb amndoi ca il punem in aceeasi zi dimineata eu lam pus am vb cu el si el cica la pus...mie nu mia ajuns nici un telefon .lui sigur ia ajuns pentruca acum p mess nu mai raspunde nimik...cum sa fac sa recuperez ceva...dati mi un sfat va rog..
Plangere penala pentru inselaciune. Succes!
caz clasic de inselaciune. probabil omul cu asta se ocupa.
si am vreo sansa sa recuperez telefonu?
Daca respectivul nu foloseste un buletin fals, daca respectivul mai are telefonul, daca respectivul nu il mai are dar este gasita persoana si daca perasoana detinatoare nu poate demonstra ca este posesor de buna credinta, raspunsul este da. Altfel, nu.

Luati-o ca pe o lectia de viata. Si cum in viata totul se plateste...
Formulati plangere penala pentru inselaciune la politia competenta teritorial.
Atasati dovezile(eventualele mailuri sau alte discutii)ale intelegerii dintre dvs,in copie la plangerea pe care o veti depune