Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... agresiune fizica
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

agresiune fizica

Buna seara. Am fost agresat de o persoana ieri. In urma careia agresorul a primit amenda 1000 RON. As dori sa stiu ce fel de amenda a primit agresorul. Si daca asta sa intamplat vineri si eu luni ma duc la medicina legata pentru eliberarea certificatului medico-legal si pana atunci nu se mai vede semn nimic, ca mai sunt foarte putin umflat pe o parte a obrazului si pana luni nu cred ca se mai vede. Am fost la spital la camera de garda sa ma treaca in registru. Dar mai mi se elibereaza acest certificat?
vi se elibereaza certificat care poate fi folosit ulterior...infractiunea este de lovire si alte violente.Daca individul a fost amendat de organele politiei amenda este administrativa(o puteti folosi impotriva individului in cazul plangerii).introduceti o plangere penala la org de politie!si mergeti la medicina legala sa vedeti ce va sfatuiesc medicii de acolo (impreuna cu certificatul de la camera de garda)mult succes