Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Expropriere, legala sau ilegala?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Expropriere, legala sau ilegala?

Buna ziua !

Pe terenul tatalui meu s-a construit un dig de protectie impotriva innundatiilor ... pe om nu il deranjeaza ..nici macar faptul ca nu l-a contactat nimeni pt. aceasta situatie ...singura problema ar fi ca : in urma acestei exproprieri ar trebui sa i se dea o suma de bani pt proprietatea pierduta .

Va rog sa imi dati un sfat : unde trebuie sa apelam si ce ar trebui sa facem pt. a recupera niste bani (tin sa precizez faptul ca tatal meu a fost diagnosticat cu cancer si chiar avem nevoie de banii respectivi)

Va multumesc !
Pt un raspuns cat de cat pertinent dati mai multe detalii : acel dig a fost edificat pe un teren proprietate a tatalui dvs. ( are acte de proprietate) ? cand a fost edificat acel dig ? a fost in vreun fel notificat ?