Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda contraventionala data in viitor!
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda contraventionala data in viitor!

Am primit o amenda pt deranjarea linistii publicii si eu eram barman ospatar la o terasa,iar o vecina a chemat politia comunitara si eu am primit o amenda de500 de lei. Am depus contestatie deoarece nu aveam cum s deranjez eu linistea,eram doar angajat,iar clientii de la masa erau linistiti,vorbeau doar putin m tare.In concluzie amenda am primit-o eu prin posta,numai k este gresita deoarece data incheierii procesului verbal este 25.05.20101 iar data faptei este 25.09.2010,deci o amenda data in viitor.c sanse am sa castig?e o greseala de fond din lte stiu.... Vreau s m reprezint singura pt k nu imi permit un avokt.C ar trebui s zic mai exact?:(:(((:(( va rog spuneti o parere! MULTUMESC
petreanamaria, utilizator
Incercati sa gasiti un martor care cunoaste exact ce s-a intamplat in acea zi sau o persoana care va cunoaste comportarea in general si faptul ca nu tulburati linistea.
Succes !
Va multumesc frumos pt tot ceea ce mi-ati sp!Va tin la curent!