Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca pe perioada determinata-suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca pe perioada determinata-suspendare

buna ziua,
am un contract de munca pe perioada determinata, care a fost suspendat in ian .2011 pentru ingrijire copil pana la implinirea varstei de 2 ani.
cim expira in 01.04.2011. ce solutii legale sunt in aceasta situatie? inceteaza contractul de munca cu aceasta data?
CIM pe perioada determinata inceteaza, de drept, la data expirarii sale, indiferent de situatia in care va aflati dvs. (v. art.56j din Codul muncii).
C.i.m. va inceta de drept la data de 01.04.2011, daca nu se decide prelungirea duratei acestuia.