Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu

ma poate obliga firma la care lucrez sa intru in concediu de odihna in preaviz?
Daca ea planificat sa efectuati concediul in acea perioada, da.
nu e facuta nici o planificare mi-sa spus ca o sal pied mai bine sa-l iau
1. Nu va poate obliga sa intrati in CO.
2. Este obligat sa va compenseze in bani zilele de CO cuvenite si neefectuate pana la data incetarii CIM.
va spun asta ca sa nu vi-l plateasca.