Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cartea de imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cartea de imobil

Buna ziua. Va rog frumos sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare: cartea imobilului trebuie predata de fostul presedinte al asociatiei de proprietari actualului presedinte in prezenta unui organ al politiei sau a "sectoristului" de zona (asa cum se exprima vechea "garda")?
Va multumesc.
Unde/cine pastreaza cartile de imobil ale cladirilor demolate?
Exista vreo prevedere legala in acest sens?
Multumesc.
anele2010, utilizator
Se demoleaza o data cu imobilul!
Nu inteleg. Ati putea sa detaliati si sa indicati o baza legala?

Multumesc.
Cartea de imobil este interfata intre asociatie si evidenta populatiei si structurile MAI - in special politia de proximitate.

Nu cred ca se poate arunca odata cu demolarea imobilului, dar cel mai exact va poate raspunde tocmai politia de proximitate. Poate o iau ei la arhiva, sau va spun sa o aruncati.