Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cont bancar blocat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cont bancar blocat

Buna ziua,va rog sa ma lamuriti si pe mine ,an octombrie anul 2010 a fost blocat un cont an banca ,contul fiind al tatalui meu care a decedat ,cardul se afla la fratele meu vitreg,iar bani au fost scosi de pe card anul acesta,cum e posibil .multumesec
Cine a solicitat blocarea contului? Daca aveti acces la acele documente pe baza corora s-a blocat contul, mergeti la banca si cereti explicatii. Ati facut succesiunea?
da sa terminat succesiunea,a ramas sora singura mostenitoare ca fatele vitreg nu sa prezentat an cele 6 luni de la deces el detinand cardul a scos bani antre timp,contul a fost blocat,nu stim cum a fost cu putinta sa se poate scoate bani de pe card,noi acum nu stim daca cardul a fost blocat sau nu .
In primul rand, cine va informat ca contul este blocat! Mergeti la banca respectiva si solicitati informatii despre contul respectiv, daca s-a dezbatut in succesiune si suma din cont, atunci cel care a ridicat banii poate fi acuzat de furt.